Škola

kdo jsme

Střední škola se specializovanou výukou leteckých mechaniků pro všechny kategorie letadel a vrtulníků. Spolu se svým zřizovatelem – firmou Aircraft Industries, a.s., je evidována leteckými úřady EU jako výcviková organizace pro zmíněné profese. Studiem na škole se dá získat nejen maturitní vysvědčení a výuční list, ale i průkaz technika pro údržbu letadel. Ve škole skládají zkoušky pro zisk licence i zaměstnanci leteckých firem.

 

z historie školy

2001 –

Založení školy v roce 2001 bylo reakcí na skutečnost, že ČR měla od r. 2002 vstoupit do dobrovolného sdružení leteckých úřadů – organizace JAA. Tímto se současně zavázala, že bude dodržovat společné předpisy v oblasti letectví. Jedním z nich byl i předpis o přípravě leteckých mechaniků. Základní podmínku – výuka certifikovanými instruktory a praxe na civilních letadlech z reálného provozu – nesplňovala žádná škola v ČR.

2002 –

V září 2002 nastoupili ke studiu žáci v maturitním oboru Letecký mechanik a v učebním oboru Mechanik opravář se zaměřením na letadla. Škola tak měla své první dvě třídy. Založení školy v areálu největšího výrobce letadel bylo jako ideálním řešením. Byli k dispozici letečtí odborníci i servis a výroba letadel pro praxi žáků.

 

 

download zkola_logo MK_logo_barva