Past na myši v Městském divadle Zlín

I přes stále platné heslo – učit se, učit se, učit se – je občas potřeba odpočinout si a vzdělávat se i v oblasti kulturní. Proto naše škola navštívila v úterý 29. listopadu 2016 Městské divadlo Zlín, aby naši žáci a jejich třídní učitelé zhlédli nejslavnější detektivní hru Past na myši od Agathy Christie.

Tato hra byla původně napsána jako rozhlasová hra na žádost britské BBC s názvem Tři slepé myšky, až poté byla napsána povídka a divadelní hra pod názvem Past na myši. Sama Agatha Christie se obávala, zda hra bude mít úspěch – a stala se nejdéle nepřetržitě uváděnou hrou, hraje se totiž už šedesát čtyři let a tímto se dostala do Guinessovy knihy rekordů.

Je tedy pochopitelné, že se nám všem představení velmi líbilo, mísily se v něm vtip i napětí. A jak to celé dopadlo? Kdo že byl ten strašný vrah – mstitel? To Vám nemůžeme prozradit, slíbili jsme to.