Monthly Archives: Říjen 2014

Dny otevřených dveří

Ve školním roce 2014/2015 připravujeme dny otevřených dveří v těchto termínech:

pátek 28. listopadu 2014, 9-15h

sobota 29. listopadu 2014, 9-13h

středa 14. ledna 2015, 9-15h

Srdečně zveme zájemce o studium, jejich rodiče i širokou veřejnost do prostor naší školy. Přijďte se seznámit s možnostmi studia u nás a nahlédnout do našich učeben! Součástí Dnů otevřených...

Celý článek

Lekce stolování 2.T

Dne 22. října 2014 se žáci 2.T zúčastnili lekce stolování, která se konala v hotelu Grand v Uherském Hradišti. Lekce má naučit žáky pravidlům správného stolovaní a chování u stolu při různých příležitostech. Nejedná se však jen o teoretický výklad, ba naopak si žáci vše ihned prakticky vyzkouší při jídle.

"Celou lekci stolování jsme strávili...

Celý článek

Přespolní běh Uherský Ostroh 2014

V tomto školním roce vyrazili naši borci k první reprezentaci Střední školy letecké v atletickém klání. V Uherském Ostrohu se sešli nejlepší vytrvalci uherskohradišťského okresu, aby poměřili své síly v přespolním běhu.

Za naši školu startovali Filip Ftačník, Lubomír Lehnert, Dušan Vrána, Patrik Bárta, Šimon Marek, Matěj Klíma a Aneta Příhodová.

Zkušený tým reprezentantů naší školy...

Celý článek

Exkurze do Památníku Velké Moravy

Dne 30. 9. 2014 navštívila třída 2.T v rámci výuky dějepisu památník Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Památník se nachází v centru archeologického naleziště, kde se kdysi  rozkládal Veligrad – jedno z center Velkomoravské říše.

Po zhlédnutí průvodního filmu o životě lidí na Velké Moravě jsme v expozici  spatřili pozůstatky původního velkomoravského kostela,  kolem kterého...

Celý článek