Pohár českého florbalu středních škol 2016

Okresní kolo Poháru českého florbalu se uskutečnilo v pondělí 12. prosince ve Starém Městě. Do tohoto turnaje jsme nešli jako favoriti. Byli jsme si vědomi oslabení našeho týmu o řadu opor, které se prozatím nepodařilo nahradit. V minulém školním roce úspěšně ukončili naši školu zkušení hráči, kteří byli pro florbalový tým oporou. Nováčci týmu se pak nedokázali vyrovnat zkušeným hráčům soupeřů. Především studenti prvních ročníků, které jsme do turnaje nasadili, zjistili, že florbal na středoškolské úrovni je již na velmi vysoké úrovni. V prvním zápase nám činila největší problém nesehranost týmu, což bylo příčinou vyšší prohry. V další fázi turnaje naši hráči výkonnostně rostli a vyrovnávali se i silnějším týmům. Družstvo Střední školy letecké obsadilo v turnaji třetí místo v rámci okresu Uherské Hradiště. Do krajského kola postupovaly první dva týmy, o to více pak zamrzí třetí místo.